ГККП "Ясли-сад "Қарлығаш" города Атбасар при отделе образования по Атбасарскому району  управления образования Акмолинской области
Ақмола облысы білім басқармасының Атбасар аудандық білім бөлімі жанындағы Атбасар қаласының «Қарлығаш» балабақшасы» МКҚК

Біз әлеуметтік желілерде

  

https://instagram.com/karligash_sad1?utm_medium=copy_link

 

 

 

https://www.facebook.com/ГККП-Ясли-сад-1-Қарлығаш-536016223542833/?ref=settings

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

«Күнге көмектесуге қуаныштымыз»

Мақсаты: балалардың шығармашылығы мен оларды қолдана білу қабілетін арттыру
шығармашылық көріністерде, сонымен қатар балаға өзін еркін сезінуге мүмкіндік беру,
еркін, «шуақты» көңіл-күй қалыптастырыңыз.
Оқу міндеттері:
1. бір-біріне достық қарым-қатынас қалыптастыру
2. Музыкаға деген қызығушылықты, қозғалыс қажеттілігін арттыру.
Дамытушылық:
Музыкалық ритмикалық қозғалыстар
1. ғарышта бағдарлауды дамыту; дөңгелек
2. балалардың эмоционалды сезімдерін ояту.
3. балалардың көңілді және қайғылы көңіл-күйді ажырата білу қабілетін дамыту.
Оқу міндеті:
1. музыка тыңдау мәдениетін қалыптастыру (алаңдамау және басқаларды алаңдамау, дыбыстың соңына дейін тыңдау).
Пайдасы: ойын үйі, ойыншықтар b-b-bo тышқан, кірпі, үй қояны, аю, күн (қайғылы, көңілді, сәулелі, станок, қобдиша)

 

 

 

 

 

 

Сабақтың барысы
Есіктің есігі қағылды.
Есіктің сыртындағы дауыс: нокаут қағу қағу.
Музыкалық жетекші: Есіктен қоңырау соғылды.
Тәрбиеші Есікті ашыңыз,
Балаларды залға кіргізіңіз!
Көңілді балалар
Қыздар мен ұлдар!
Балалар залға еркін кіреді
Тәрбиеші Сәлеметсіздер ме, балалар, бүгін бізде қонақтар бар, біз оларды әнімізбен қарсы аламыз ба?
Коммуникативті ойын «Сәлем» сл. және М. М. Картушина
Сәлем алақандар! Қолдарын созыңыз
алақандарды жоғарыға бұру
Қап-шап-шап! 3 шапалақ
Сәлем аяқтар! Көктем
Жоғарыдан жоғары шың! аяқтарын бүгу
Сәлем! Бетіңізді алақаныңызбен ұрыңыз
Шашу шашу, шашу! Бетіңізге 3 рет жеңіл жағыңыз
Chubby щеткамен щеткамен қимылдайды
Шашу шашу, шашу! Бетіңізге 3 рет жеңіл жағыңыз
Сәлем губкалар! Олардың басын солға және оңға шайқаңыз
Смақ-ақымақ! Еріндерін 3 рет майлаңыз
Сәлем тістер! Олардың басын солға және оңға шайқаңыз
Тістерді 3 рет нұқыңыз
Сәлеметсіз бе, менің мұрным алақаныммен сілкіп тұр
Дыбыстық сигнал беріңіз! Сұқ саусақпен мұрынды басыңыз
Сәлеметсіздер ме, қонақтар қолдарын алға созады, алақандарын көтереді
Сәлеметсіз бе! Қолдарын бұлғап
Музыкалық директор: Маған кім жауап бере алады?
Жазда, қыста жылы болады - жоқ!
Бүкіл әлем жылынуда
Және ол шаршауды білмейді. (Күн)
Ал күн қандай?
Балалар: дөңгелек, үлкен, қызыл (балалардың жауаптары)
Музыкалық режиссер. Дұрыс, бүгін бізге күн келді. Міне ол. (күн сәулесі жоқ слайд) Бұл не, күн не болды? Кім болжады? Не жетіспейді? Ол нені жоғалтты?
Балалар. Сәулелер.
Музыкалық режиссер: Күн қандай көңіл-күйде (мұңды немесе күлкілі) деп ойлайсыз?
Балалар. Өкінішті
Музыкалық режиссер Күн күлмесе, айналаның бәрі мұң болып, көңіл-күйіміз де өзгереді. Сіз күн сәулесін қайтадан көңілді етіп, өз сәулесімен қуантатындай етіп қайтаруға көмектесуге келісесіз бе?
Балалар. Иә.
Музыкалық жетекші: Сізге ыстық әуе шарында ұшуды ұсынамын. Біздің доп үлкен және дөңгелек. Міне осылай.
(Балалар қолдарын біріктіріп шеңбер құрады.)
Музейлерді қайта құру кезінде. қолдар:
Доп аспанға ұшып, ұшады, доп аспанға ұшады.
Біз бұл доп екенін білеміз. Ол бүкіл жерді шарлап ұшады.
Музыкалық режиссер Біздің доп ұшады және ұшады (олар шеңберге тұрады) және кенеттен төменде біз тінтуірдің жұмыс істеп жатқанын көрдік. Сіз тінтуірге айналғыңыз келе ме? (Балалар тышқандар сияқты шеңберде жүгіреді және «пи-пи-пилл» тәрізді), біз жерге түсеміз, (біз сәл төмен қараймыз. мүмкін біреу тінтуірден күн сәулелерін тапқаны туралы сұрағысы келетін шығар.
Бала: (Музыкалық директор :) Тышқан, сіз күн сәулесін кездестірмеген боларсыз,
Тәрбиеші: (ойыншық тышқанның қолында - бибабо) Жоқ, мен кездескен жоқпын.
Музыкалық директор Ол допты ірімшік деп ойлады, тістерін тістеді (Балалар: «мен») және доп түсіп кетті. («Бөлшек» сатысында тұрған балалар шеңберді тарылтады). Біз оны желімдейміз және қайтадан қайнатамыз. (Балалар қолдарымен имитациялайды, «үрлейді», артқа қарай қадам жасайды, шеңберді кеңейтеді). Міне, біз әдемі доп алдық. Біздің әуе шарымыз ұшып кетті. Шыбындар, шыбындар, шаршап, ормандағы саңылауларға батып кетті. (мұғалімде кірпіге арналған ойыншық бар - бибабо) Кірпі өтіп бара жатыр Маған кірпі қалай жүгіргенін көрсетіңізші? (Балалар кірпі мен шапалақ сияқты жүреді: «балық-балық»,
Музыкалық жетекші: Мүмкін кірпі күн сәулесінің қайда екенін білетін шығар. (инелер: «О!») допты итеріп жіберді. Біз оны желімдейміз, оны үрлеп, көкке шығарамыз. Доппен қоштасайық (Балалар толқыны). Тышқанмен кірпі бізге көмектесті ме? Тышқанмен кірпі бізге көмектеспеді. Біз не істеуіміз керек? Бұдан әрі қараймыз ба? Бұдан әрі не істеуіміз керек? (сигнал естіледі - «машина» әуені), міне, автобус бізді күтіп отырады, отырыңыз.
«Автобус» Е. Железнов
Міне, автобусқа отырдық, отырдық, отырдық.
Біз терезеден көрінеміз - қарап отырамыз! Саусақтарыңызды жабыңыз
«Терезе», оған қараңыз;
Артқа қарап, алға қарай - солға және оңға бұрылып,
осы сияқты, осы сияқты, «терезеден» көріну;
Ал, автобус бақытсыз, сәтсіз бе? Бұтақты;
Дөңгелектер айналдырылады - осылай, осылай айналады
алдыңызда қолдың қозғалысы;
біз алға ұмтылдық - солай!
Ал щеткалар стаканда дірілдейді - қолдарыңызды шынтақтарға бүгіңіз
zip, zip, zip, zip, zip, zip, zip. бет алдында - «сүрткіштер»;
Олар барлық тамшыларды өшіргісі келеді - zip, zip,

 

Біз мұнда жай отырмаймыз - би, би, би, би, би, би. Руль дөңгелегін бұраңыз және

дыбыстық сигнал;

Біз бәрімізді қатты дауыстаймыз - bi, bi, bi!

Автобус бізді дірілдетсін - осылай, осылай. Сергіту;

Біз бара жатырмыз - біз бәрін алға бастаймыз - осылай!

Жоғалту.

Біз қатты, қатты дауыстап айтамыз - bi, bi, bi Руль дөңгелегін бұраңыз және сигнал беріңіз.

Э.Тиличееваның «Қоян» пьесасы ойналады

Музыкалық директор: Бұл кімнің әні екенін білдіңіз бе?

Балалар: Қоян

     Қоян қалай секіреді?

(Балалар қоян сияқты секіреді).

Қоян балалармен амандасады

Тәрбиеші: (Қоян бір қолмен) Сен орманда не істеп жатырсың?

Балалардың жауаптары:

Тәрбиеші: (қолында қоян) Мен сендер қандай сәулелерді іздейтіндігіңді түсінген сияқтысыңдар, мен оларды таптым, бірақ мен оларды қай жерге қойғанымды ұмытып кеттім. Сен билей аласың ба? (балалармен диалог) бізге қонақтар сирек келеді, бірақ мен билегенді жақсы көремін

Балалардың жауаптары:

«Сұр қоян отырады» биі

Тәрбиеші: (қолдағы қоян) Қандай керемет би, маған қатты ұнады. Сіз сондай әдемі, көңілді, қуанышты биледіңіз. Мен сізге бұл үшін сиқырлы қорап бергім келеді.

Музыкалық директор: (қорапты алады) Сізге үлкен рахмет. (ашады).

Ия, жоқ сәулелер. (көрсетеді). Біз оларды таптық!

Тәрбиеші Бізге қайтуға уақыт келді. Балабақшаға тез және тез оралу үшін не істеу керек деп ойлайсыз және біз өз сәулелерін тапқан күнді қуантамыз (балалардың ұшақтағы жауаптары) Біз қозғалтқыштарды бастаймыз, ұшамыз, міне балабақша, біз қондық.

Қорапқа келіп, сәулелерді алып, оларды алып жүріңіз

күн сәулесі, оны өтінемін.

Балалар мұғалімге келіп, бір-бірден сәуле алып, күн сәулесіне жағады.

Музыкалық жетекші: Күн өз сәулелеріне сүйсініп, тапқаныңыз үшін сізге ризашылық білдірді.

Қазір күн қандай екен? (көңілді, қуанышты!

Күн күледі!

Біз онымен бірге көңіл көтердік!

Күлімдеңдер, балалар, сендер күнді жауап бересіңдер.

Күн жақын, досым,

Шеңберде жылдам болыңыз.

Раучвергердің «Күн мен жаңбыр» ойыны

Музыкалық директор Сізге күнмен ойнау ұнады ма?

Күнде не болды? «Мұның бәрін неге жасадың?»

Күн сәулесін табуға кім көмектесті?

Өте жақсы болды

Жеткілікті ойнады, көңілді.

Ал енді аяғымыз

Олар бізді жол бойында топқа апарады.

Залдан шығу

 

 

 

 

Жаңартылған күні: 17.08.2020 01:21
Құрылған күні: 17.08.2020 01:28

Текст