https://www.facebook.com/ГККП-Ясли-сад-1-Қарлығаш-536016223542833/?ref=settings
Математика пәні «Детсадия» тобында
«Үй салу»
Дьенеш блоктарын қолдану арқылы)
Мақсаты:
Заттар арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды табу қабілетін қалыптастыру.
Міндеттері: Қарым-қатынас және топпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту. Сәтті құрылыста қуаныш сезімін ояту. Балаларға эмоционалды, қуанышты көңіл-күй тудыру. Зейінді, бақылауды, есте сақтауды дамыту. Құрылыс материалын қолдану арқылы жоспар - сызба арқылы үй салу қабілетін қалыптастыру.
Жабдық:
материал:
Геометриялық пішіндердің үлкен үйі.
Үлестірме материал: Дьенеш блоктары, Сурет - А-4 парағында басылған «Үй» сызбасы
Сабақтың барысы:
Тәрбиеші: Балалар, сендермен кішкене жылыту жасайық.
Хомка
Жолақты бөшке
Хомка ерте тұрады
Мойынын жуады, щектерін ысқылайды
Лашығын сыпырып, жаттығуға барады
Бір екі үш төрт бес
Хомка күшті болғысы келеді!
Тәрбиеші: Құрметті балалар, мен сіздердің барлығыңызды өз сыныбымда көргеніме өте қуаныштымын. Айтыңызшы, қандай геометриялық пішіндерді білесіз?
Балалардың жауаптары:
Тәрбиеші: Дұрыс.
(Балаларға өз кезегінде фигураларды көрсетеді. Үшбұрыш, шеңбер, шаршы)
Балалар, сендер геометриялық пішіндерден үй салуға болатындығын білесіңдер ме.
Менің жанымда қандай әдемі үй тұрғанына назар аударыңыз.
Мұны егжей-тегжейлі қарастырайық, және үй қандай геометриялық фигуралардан тұрады?
Балалардың жауаптары:
Тәрбиеші: менің қолымда үшбұрыш пен төртбұрыш бар. Олар бір-біріне ұқсайды ма?
Балалар: Жоқ
Тәрбиеші: Мына фигуралар бір-біріне ұқсай ма? (Шеңбер және квадрат)
Балалар: Жоқ
Тәрбиеші: Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар екенін көрейік?
Балалардың жауаптары:
Тәрбиеші: Дұрыс, сен менің барлық сұрақтарыма жауап бердің. Енді мен өзім үй салуды ұсынамын. Ол үшін парақтарыңызға геометриялық фигуралар салу керек.
Балалар жұмысты схема бойынша Дьенеш блокпен көмегімен орындайды
Физминутка
«Қояндар»
Тұтқаларды жоғары көтеріңіз
Саусақтарыңызды шайқаңыз
Сондықтан құлағыңызды шайқаңыз
Сұр қояндар.
Тәрбиеші: Жарайсыңдар балалар, қараңдаршы қандай әдемі үйлер болды. Сіз тапсырманы орындадыңыз. Сіздің үйлеріңізде кім тұратындығын анықтайық?
(Балалар әрқайсысы өз жалдаушысын ұсынады)
Осымен сабағымыз аяқталды. Келесі кездескенше!
Тәрбиеші: Жанабекова Ф.Д